Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (Další informace).

FOTO jako vhodný dárek? Poradíme!

Prosinec a spolu s ním i Vánoce nám již klepou na dveře, spoustu z nás stále uvažuje jakou maličkostí obdarovat své blízké. Co takhle darovat kvalitně vytištěnou fotku, nebo zarámovanou vzpomínku či originální poukaz na zážitek vlastní výroby a tisku v domácí režii.

Že na to nejste připraveni? Ale ano, pokud máte vhodné vybavení a víte jak na to, pak se obejdete bez třetí firmy a vše si z pohodlí doma zařídíte sami.

VŠE, CO POTŘEBUJETE:

 
 
 

Fotografie

Zajistit kvalitní fotografii (dostatečné rozlišení, v originálu - ne staženou například ze sociálních sítích, ideálně s nějakou alespoň lehkou postprodukcí jako je vyvážení bílé, vhodný ořez či srovnání horizontu)

Soubor k tisku

Pokud chcete darovat poukaz vlastní výroby, je třeba jej mít ve vhodném formátu k tisku ideálně v PDF a mít vyřešeny okraje vhodné k případným ořezům papíru. Vybírejte fotografie tak, aby vylo vždy dost místa po stranách.

 
 
 

Tiskárna

Vyhraďte si k správnému nastavení tiskárny před finálním tiskem chvíli času, aby bylo vše tak, jak má být správně. V nastavení tisku nastavte vyšší rozlišení, také je nutné nastavit vhodné rozložení na papíru, barevnost a druh papíru. Pokud si tiskárnu teprve chcete pořidit, i u nás najdete hned několik vhodných laserovýchinkoustových tiskáren.

Vybrat tiskárnu

Papír

K takovému tisku je nutností zvolit vhodný papír, lesklý nebo matný, je důležité také vědět na jakém druhu tiskárny tiskneme, a zvolit tak správný fotopapír z vhodnou gramáží (každá tiskárná má svou maximální vhodnou gramáž papíru), u nás si můžete vybrat hned z několika fotopapíru

Koupit fotopapír

 

 

 

 

 

Vhodná náplň do tiskárny

V neposlední řadě je potřeba myslet na vhodnou náplň, která tisk dovede k dokonalosti. K tisku fotografií jsou nejvhodnější tiskárny inkoustové a proto, pokud vlastníte zrovna tento typ, je vhodné si vybrat některý z originálních inkoustů, aby se zachovala stálost a pestrost barev. Nabídku originálních inkoustů naleznete třeba v sekci inkoustové náplně

Koupit inkoustovou náplň

Pokud máte doma laserovou tiskárnu nezoufejte, i tady se dá docilit velmi kvalitního tisku fotografií. Stačí zvolit také vhodnou náplň, nabízí se volba originálních tonerů a nebo v dnešní době velmi využívaná varianta tonerů kompatibilních. Kompatibilní tonery mají tak velkou úroveň, že jsou zcela konkurence schopné tonerům originálním. Kvalitativně určitě a jejich velkou výhodou je také mnohem nižší pořizovací náklady, které ulehčí peněžence každého z nás. Proto zkuste využít této varianty. Použijte náš vyhledávač, zadejte typ své tiskárny a můžete vybírat:

Vyhledat náplň do tiskárny

A je na půl HOTOVO, pokud jste zvládli přípravu všechn bodů výše, pak se dejte směle do tisku.